Co to jest life coaching?

Czym jest life coaching? Co to w ogóle jest? To pytanie często pada, jeśli ktoś usłyszy taki termin lub dowie się o istnieniu jakiegoś life coacha. Oczywiście definicji można by przytaczać wiele, im bardziej precyzyjnej chce się udzielić odpowiedzi, tym trudniej jest odbiorcy tej definicji zrozumieć o co tak naprawdę chodzi. Jak to zwykle bywa, proste definicje najbardziej przemawiają do naszych umysłów. Takie więc wyjaśnienie tego terminu proponuję na moim blogu:

Life coaching  to potężne narzędzie, które ma na celu przenieść Cię z punktu w którym znajdujesz się w tym momencie do punktu, w którym chciałbyś być.

Kiedy pracujesz z life coachem, łatwość i szybkość z jaką możesz osiągnąć swoje cele oraz się rozwinąć jest znacznie przyspieszona niż gdybyś sam próbował zmierzyć się ze swoimi postanowieniami.

Life coaching to praca z ludźmi. Life coach jest osobą wspierającą swojego klienta i „wyciągającą” z niego wszystko co najlepsze. Między innymi dlatego podoba mi się praca jako „osobisty pomocnik do realizacji marzeń i rozwiązywania problemów”.

Reklamy

One thought on “Co to jest life coaching?

  1. Pingback: Life coaching z mojej perspektywy | joannabanoth

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s